Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Profesor v ringu

V dnešním dusném odpoledni, které jsem trávil doma sám se mi nic moc nechtělo dělat a popravdě jsem neměl na nic moc ani náladu, tak jsem se rozhodl shlédnout opět nějaký ten film a volba padla na komedii s názvem Profesor v ringu.

Pokud by jste drželi obal dvd v ruce, dozvěděli by jste se o filmu toto, viz citace níže.

Bývalému univerzitnímu zápasníkovi Scottu Vossovi (Kevin James) je 42 let a bez většího zaujetí učí biologii na upadající střední škole.

Když kvůli rozpočtovým škrtům hrozí, že budou zrušeny některé ze školních programů a učitel hudby (Henry Winkler) bude propuštěn, Scott se rozhodne, že jako zápasník bojových umění vydělá škole nějaké peníze navíc.

Každý si myslí, že se Scott zbláznil – především školní zdravotní sestra Bella (Salma Hayek) – ale Scott dokáže něco, co nikdo nečekal. Inspiruje své studenty a stane se senzací, která celou školu spojí dohromady.

Popravdě, popis děje na dvd mě moc nezaujal a přišlo mi to trochu jako pitomost (myslím tím ten děj, který zní tak trochu všelijak) a do přehrávače šel disk jen proto, že prostě nic jiného po ruce momentálně nebylo. Navíc tam hraje Salma Hayek, což je celkem fajn baba, tak když by to za moc nestálo, bylo by alespoň na co koukat :-).

Po shlédnutí musím říci, že jsem rád, že jsem nepodlehl své počáteční skepsi, jelikož jsem se u filmu velice bavil. Přeci jen profesor biologie v ringu, to dopředu nevěstilo nic dobrého a navíc, když se rozhodne zápasit jen díky tomu, že se dají inkasovat peníze i za prohru a ty peníze nutně potřebuje na záchranu školních kroužků, tak si to dovedete představit.

Jeho začátky v ringu jsou takové všelijaké, kdy první zápas skončí pomalu ještě dřív, než začne a postupně se lepší. Naprosto luxusní scéna je, když během jednoho zápasu začne pršet a hromadící se voda promění ring na něco mezi kluzištěm a bazénem a pokyn od trenéra pro profesora při nakládačce zní „uplav mu“ :-D.

Profesor se nám dále postupně zlepšuje a zlepšuje (hlavně snáší lépe a lépe nakládačky) a občas se mu daří i vyhrát. Další super scéna byla, když poprvé v kariéře vyhrál (doslova nechtěně se při obraně ohnal rukou, což soupeř vůbec nečekal a dostal tak KO a jako bonus při omluvě ho ještě profesor pozvracel, jelikož se mu udělalo zle po zkaženém jablečném pyré ;-)).

Filmu samozřejmě nechybí i plno klišoidních, stokrát již viděných scén a trochu víc přehnané finále, ale na druhou stranu, i když to není přímo komediální hit roku, tak si myslím, že shlédnutím rozhodně nic nezkazíte ;-).

Recenze filmu Profesor v ringu
Přesunout se na začátek