>

Recenze filmu Unesená

Včera večer po návratu domů se mi už nic moc nechtělo dělat, tak jsem se rozhodl, že shlédnu akorát nějaký ten film a půjdu spát. Nakonec jsem shlédnul dva kousky, které mi doma ležely již delší dobu. Jako první jsem si pustil film s názvem Unesená.

Pokud by jste měli v ruce dvd, tak by jste si na jeho obalu mohli přečíst tyto informace od distributora, co jsou níže v citaci.

 


Režisér Simon West uvádí strhující akční thriller, který se odehrává v New Orleans v době vrcholícího karnevalu. Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osm let ve vězení poté, co se při loupežném přepadení nechal podfouknout.

Teď by nejraději hodil svou kriminální minulost za hlavu a znovu obnovil zpřetrhané vazby se svou dcerou (Sami Gayle). Montgomeryho staří parťáci i agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) jsou ale přesvědčeni, že kořist v ceně deseti milionů dolarů Montgomery před uvězněním někde ukryl.

Když mu unesou dceru a za její život žádají výkupné v hodnotě lupu, Montgomerymu zbývá jediná možnost. Musí uvěřit svým instinktům a spojit síly s krásnou, svůdnou a chytrou Riley Jeffers (Malin Akerman), se kterou se pokusí provést ještě jednu loupež, aby získal dceru zpět dřív, než bude pozdě.

Dle popisu film vypadal celkem dobře a tak jsem byl zvědav, jaká bude realita, jelikož v poslední době se mi filmy s Nicolasem Cagem příliš nelíbily a často to byli docela blbosti bych řekl.

Po shlédnutí filmu mohu říci, že i když to není kdovíjaký trhák, ze kterého bych přímo šílel, tak mě film celkem zaujal a docela se mi i líbil a to i přesto, že samotný děj je již takový trochu víc otřepaný a na podobné téma je x dalších filmů. Nepovedená loupež, peníze nemá nikdo a s tím se prostě ne každý smíří ;-).

Celkem dlouho jsem přemýšlel, jak bych film ještě lépe vystihl a popsal, ale pokud jste si přečetli text od distributora v citaci výše, tak vyjadřuje a popisuje vše podstatné a já bych se tak víceméně zbytečně akorát opakoval. Proto spíš každému doporučím film shlédnout a udělat si na něj názor.

Kdybych mohl přeci jen ještě něco málo dodat a vyzdvihnout, co se mi na filmu nejvíce líbilo, tak to byl konec, který byl docela takový šalamounský a provedení druhé loupeže (tentokrát nešlo o krádež peněz, ale šlo o krádež zlata) :-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr