Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Unesená

Včera večer po návratu domů se mi už nic moc nechtělo dělat, tak jsem se rozhodl, že shlédnu akorát nějaký ten film a půjdu spát. Nakonec jsem shlédnul dva kousky, které mi doma ležely již delší dobu. Jako první jsem si pustil film s názvem Unesená.

Pokud by jste měli v ruce dvd, tak by jste si na jeho obalu mohli přečíst tyto informace od distributora, co jsou níže v citaci.

 


Režisér Simon West uvádí strhující akční thriller, který se odehrává v New Orleans v době vrcholícího karnevalu. Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osm let ve vězení poté, co se při loupežném přepadení nechal podfouknout.

Teď by nejraději hodil svou kriminální minulost za hlavu a znovu obnovil zpřetrhané vazby se svou dcerou (Sami Gayle). Montgomeryho staří parťáci i agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) jsou ale přesvědčeni, že kořist v ceně deseti milionů dolarů Montgomery před uvězněním někde ukryl.

Když mu unesou dceru a za její život žádají výkupné v hodnotě lupu, Montgomerymu zbývá jediná možnost. Musí uvěřit svým instinktům a spojit síly s krásnou, svůdnou a chytrou Riley Jeffers (Malin Akerman), se kterou se pokusí provést ještě jednu loupež, aby získal dceru zpět dřív, než bude pozdě.

Dle popisu film vypadal celkem dobře a tak jsem byl zvědav, jaká bude realita, jelikož v poslední době se mi filmy s Nicolasem Cagem příliš nelíbily a často to byli docela blbosti bych řekl.

Po shlédnutí filmu mohu říci, že i když to není kdovíjaký trhák, ze kterého bych přímo šílel, tak mě film celkem zaujal a docela se mi i líbil a to i přesto, že samotný děj je již takový trochu víc otřepaný a na podobné téma je x dalších filmů. Nepovedená loupež, peníze nemá nikdo a s tím se prostě ne každý smíří ;-).

Celkem dlouho jsem přemýšlel, jak bych film ještě lépe vystihl a popsal, ale pokud jste si přečetli text od distributora v citaci výše, tak vyjadřuje a popisuje vše podstatné a já bych se tak víceméně zbytečně akorát opakoval. Proto spíš každému doporučím film shlédnout a udělat si na něj názor.

Kdybych mohl přeci jen ještě něco málo dodat a vyzdvihnout, co se mi na filmu nejvíce líbilo, tak to byl konec, který byl docela takový šalamounský a provedení druhé loupeže (tentokrát nešlo o krádež peněz, ale šlo o krádež zlata) :-).

Recenze filmu Unesená
Přesunout se na začátek