>

Recenze filmu V zajetí démonů

Včera večer jsem se nechal zlákat k tomu, abych na dvd (když už se mi dostalo do ruky) konečně shlédl tolik opěvovaný horor jménem V zajetí démonů od známého režiséra Jamese Wana (pokud ho neznáte, tak napovím, že režíroval například SAW a SAW: Hra o přežití).

Pokud jste tento horor neviděli a absolutně netušíte, co by to mohlo být zač, tak distributor ho v oficiálním textu prezentuje následujícím způsobem, viz citace níže.

Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první – ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „V zajetí démonů“, natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.

Dle popisu film vypadá opravdu lákavě a pokud se podíváte například na ČSFD.cz, tak tam má film hodnocení dokonce 81%, což na hororový žánr je víc než dost (málokterý horor se dostane přes hranici 70%) a dalo by se tak zároveň říci, že to prostě musí být bomba.

No, i přesto, že osobně toho snesu celkem dost, tak po 112 minutách jsem si říkal, jestli nebylo lepší koukat nakonec na něco jiného, jelikož z toho „nejhrůzostrašnějším případu podle skutečné události“ jsem byl akorát tak otrávený.

Nevím, kam a hlavně na co koukala většina z těch více jak 12 tisíc uživatelů, co film hodnotili, ale já viděl jedno velké klišé, ve kterém se opakují staré známé kousky, jako jsou: Nic netušící rodina se stěhuje do domu, ve kterém jsou skryté místnosti a chodby, tajuplný a zatlučený sklep plný harampádí.

Nejmladší dcera se hned první den začne kámošit s jedním duchem, kterého samozřejmě nikdo jiný nevidí. Druhá dcera je najednou náměsíčná a občas si takhle v noci zajde hlavou zaklepat na zavřenou skříň.

Dále se divák setká s vrzáním dveří, hnilobným zápachem, s vymítáním ďábla, mrtvým psem, stromem s oběšencem atd.. Prostě vůbec nic nového, čím by film překvapil.

Netvrdím, že se na V zajetí démonů nedá vůbec koukat, ale je potřeba počítat s tím, že to zase až taková sláva není, jak by se mohlo zdát. Řekl bych to asi takto: Pro náročnějšího příznivce hororu je to nic moc, pro občasného diváka celkem dobrý.

Osobně bych to viděl tak maximálně na 60%, to by dle mě odráželo reálnou kvalitu snímku. A co vy si myslíte o filmu v Zajetí démonů? Viděli jste ho?

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr