Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu V zajetí démonů

Včera večer jsem se nechal zlákat k tomu, abych na dvd (když už se mi dostalo do ruky) konečně shlédl tolik opěvovaný horor jménem V zajetí démonů od známého režiséra Jamese Wana (pokud ho neznáte, tak napovím, že režíroval například SAW a SAW: Hra o přežití).

Pokud jste tento horor neviděli a absolutně netušíte, co by to mohlo být zač, tak distributor ho v oficiálním textu prezentuje následujícím způsobem, viz citace níže.

Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první – ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „V zajetí démonů“, natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.

Dle popisu film vypadá opravdu lákavě a pokud se podíváte například na ČSFD.cz, tak tam má film hodnocení dokonce 81%, což na hororový žánr je víc než dost (málokterý horor se dostane přes hranici 70%) a dalo by se tak zároveň říci, že to prostě musí být bomba.

No, i přesto, že osobně toho snesu celkem dost, tak po 112 minutách jsem si říkal, jestli nebylo lepší koukat nakonec na něco jiného, jelikož z toho „nejhrůzostrašnějším případu podle skutečné události“ jsem byl akorát tak otrávený.

Nevím, kam a hlavně na co koukala většina z těch více jak 12 tisíc uživatelů, co film hodnotili, ale já viděl jedno velké klišé, ve kterém se opakují staré známé kousky, jako jsou: Nic netušící rodina se stěhuje do domu, ve kterém jsou skryté místnosti a chodby, tajuplný a zatlučený sklep plný harampádí.

Nejmladší dcera se hned první den začne kámošit s jedním duchem, kterého samozřejmě nikdo jiný nevidí. Druhá dcera je najednou náměsíčná a občas si takhle v noci zajde hlavou zaklepat na zavřenou skříň.

Dále se divák setká s vrzáním dveří, hnilobným zápachem, s vymítáním ďábla, mrtvým psem, stromem s oběšencem atd.. Prostě vůbec nic nového, čím by film překvapil.

Netvrdím, že se na V zajetí démonů nedá vůbec koukat, ale je potřeba počítat s tím, že to zase až taková sláva není, jak by se mohlo zdát. Řekl bych to asi takto: Pro náročnějšího příznivce hororu je to nic moc, pro občasného diváka celkem dobrý.

Osobně bych to viděl tak maximálně na 60%, to by dle mě odráželo reálnou kvalitu snímku. A co vy si myslíte o filmu v Zajetí démonů? Viděli jste ho?

Recenze filmu V zajetí démonů
Přesunout se na začátek