Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze Noční incident

Noční incident. Zaměřením to měl být horor/thriller, ale jako horor mi to moc nepřišlo, takže bych se spíše přikláněl k tomu druhému.

Poslední dobou mi přijde, že je označené slovem horor vše, kde teče nějaká krev, ale podle mě tomu tak není. Horor by měl mít hlavně lekací prvky, ale když dopředu víte, co očekávat, i když poteče krev, tak to mi moc hororové tedy nepřijde. Alespoň můj názor.

Ale zpět k filmu. Zadní strana dvd slibovala, tedy spíše distributor se diváka snaží nalákat ke koupi a následnému shlédnutí následujícím textem.

George, Max a Ricky mají rockovou kapelu. Zkouší, sem tam mají koncert a doufají, že si jich někdo všimne a oni dostanou svou šanci. Jenomže účty se samy nezaplatí. A tak pracují v kuchyni uzavřené psychiatrické léčebny, kde se léčí nebezpeční šílenci.

Platí je slušně a je to úplně bezpečné… s pacienty vůbec nepřijdou do kontaktu. Jednou ale během děsivého hromobití těsně před večeří vypadne celý bezpečnostní systém, dveře cel se otevřou a šílenci začnou bloumat chodbami.

Pomoc by měla dorazit velmi rychle. Bude to trvat jenom chvilku, takže musí trpělivě čekat… a zůstat naživu.

Svůj účel text výše splnil, jelikož mě to přimělo ke shlédnutí ;-). Hned první věc, která mě na filmu zaujala byl opět zkomolený název z originálu do češtiny.

V originálu (beru první název, jelikož jsou celkem tři, co jsem tak dohledal) se totiž film jmenuje The Incident (další dva jsou Asylum Blackout a The Incident at Sans Asylum), takže by mě zajímalo, kde vzali to Noční a i samotný film, když začínal, tak byl vzpomenut název Incident :-). Noční prostě najdete pouze na obalu dvd.

Film je dlouhý cca 85 minut, ale prvních cca 20 až 30 minut je absolutně o ničem. Nic moc se tam neděje, tedy když opomenu záběry z kuchyně, nahrávacího studia, kde se nic nenahrává, opět kuchyně a výdej jídla chovancům ústavu.

Silně jsem začal přemýšlel o tom, že dvd půjde rychlostí blesku z přehrávače a raději budu koukat například na National Geographic, kde by mohli dávat nějaké zvířecí bitvy, které by mohly být ve finále větší horor, než ten údajný na dvd.

Nicméně jsem se všiml, že byl při tom vydávání jídel záběr na pár chovanců (spíše pošahanců), jak postupně vyplivávají utišující léky, které je drží v oblouzněném stavu, což byla známka, že by se konečně mohlo začít něco dít, tak jsem ještě chvilku s tím vypnutím počkal.

No, jestli jsem nakonec udělal dobře, těžko říci, ale film se přeci jen začal konečně rozjíždět. Jako na potvoru přišla silná bouřka, která způsobila, že vypadl elektrický proud, záložní generátory samozřejmě nefungovali a co to mohlo způsobit v blázinci, kde jsou skoro všechny zámky elektronické (jak chytré :-)) ve spojitosti s vyplivnutými medikamenty si nejspíš sami dokážete představit ;-).

Pomoc v nedohlednu, ochranka v minimálním počtu a mraky šílenců = totální masakr vše a všech. Co mě nejvíc přišlo pitomé bylo, když se kuchtíci snažili sebevíc zachránit, jelikož nikde nebylo moc bezpečno a nešlo se vyhnout tomu, aby nemuseli procházet mezi pacienty, tak si při tom svítili na cestu nalezenou baterkou, aby byli co nejméně nápadný :-D.

„Noční“ incident je sice koukatelný film (tedy pokud nejste úplné citlivky a sem tam nějaká ta krev vám nevadí), ale že by to bylo zase kdovíjaké terno, to také ne. Shlédnout tak maximálně jednou, dvakrát a dvd někam zahodit by mohlo být docela výstižné ;-).

Recenze Noční incident
Přesunout se na začátek