Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze Útes smrti

Útes smrti, který byl natočen již v roce 2010 a jeho předlohou byla údajně zkutečná událost. Jak moc se tomu dá sice věřit nevím, ale podle děje bych řekl, že by tomu tak mohlo i být ;-).

O samotném ději si řekneme později a nejprve si představíme film níže v citaci, jak ho oficiálně prezentuje sám distributor.

Skupina přátel si měla užít nejúžasnější dovolenou v životě… týden na plachetnici s potápěním u nejkrásnějšího korálového útesu na světě. Když se ale jejich loď převrátí, sny se mění v noční můru.

Aby se přátelé zachránili, musí doplavat k nejbližší pevnině. Jakmile se však přiblíží k útesu, na hladině se objevuje ploutev – neklamné znamení, že je pronásleduje smrtící bílý žralok.

Film Útes smrti, který vznikl podle skutečných událostí, přináší děsivý a strhující příběh o přežití na otevřeném moři.

Na tento film jsem byl hodně zvědav, jelikož dle mě moc kvalitních snímků s žraločí tématikou neexistuje a 90% z nich je naprosto smyšlená krávovina. Útes smrti je naprosto jiný a i kdyby u filmu nebylo zmíněno, že předlohou k natočení byla zkutečná událost, tak bych tomu příběhu opravdu věřil a nebylo by dopředu jasné, že se to nemůže nikdy přihodit.

Útes smrti mi chvilkami připadal dost podobný, jako ještě straší snímek s názvem Otevřené moře (natočen v roce 2003 též podle zkutečné události), jen se od sebe lišili v tom, jak se dostali protagonisté do moře.

U Otevřeného moře to bylo způsobeno tím, že manželský pár ve vodě zapomněli při potápění a u Útesu smrti ztroskotali s lodí, když se trochu dnem lodi opřeli o útes. V obou případech okamžitě skončila veškerá dovolenková idylka a začal holý boj o život.

Osobně bych ani v jedné z těchto situací nechtěl být, proto se jim obloukem vyhýbám (navíc, na lodi je mi blbě a bez té nejde dosáhnout ani jedné možnosti výše ;-)). Dále si nedovedu představit, jak bych se vlastně zachoval a pro co bych se nakonec rozhodl.

Výběr mezi tím, že člověk zůstane na potápějícím se vraku lodi, kde není velký provoz a minimální šance na záchranu (i když i malá naděje je naděje) a nebo se ještě plný síly vydat plavat v moři na několik kilometrů vzdálený ostrov.

Druhá varianta je sice na oko taková víc optimistická, přesto se ani jednou volbou nejde vyhnout tomu, aby se vás nepokusila napadnout nějaká mořská obluda (nejčastěji samozřejmě žralok). Nejvíc k nasrání je, když máte relativně blízko k záchraně (kouká na vás velký kus jakési pevniny), ale s hladovým žralokem za zadkem ;-).

Útes smrti hodnotím velice kladně a s čistým svědomím bych ho doporučil každému, kdo má podobný styl filmů rád. Napětí téměř po celých 85 minut trvání filmu (jen pár minut z filmu je plný idylky, tudíž moc dlouho nenudí) ;-). Film není z USA, ale z Australské dílny!

Recenze Útes smrti
Přesunout se na začátek