>

Recenze Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4 na dvdéčku. Po Residentovi to bylo celkem navazující téma a i v tomto případě mě zajímalo, jestli s dalším dílem půjde kvalita víc a víc do kopru a opět se bude opakovat to, co už zde bylo třikrát (stejné prvky, jiný herci, jiný interiér) a nebo se divák dočká nějakého pozitivního oživení.

Zadní strana dvd s popisem (ten je níže v citaci) od distributora nějaké to zlepšení ani trochu nenaznačuje.

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam.

Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie.

Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví.

Film jsem doslova přes moc dokoukal až do konce a mohl bych ho úplně s přehledem ohodnotit pár slovy, které by mohli znít nějak takto: 88 minut absolutně nezáživného a nudného děje ;-). Osobně se celkem divím, že se tvůrci kolikrát vlastně pouští do něčeho, co nemůže zákonitě oslovit diváka a někdy by bylo dobré, kdyby se vědělo, kdy se má přestat.

Film bych nedoporučil snad ani svému největšímu nepříteli, leda, že bych ho chtěl unudit k smrti. Na celém snímku není absolutně nic pozitivního a z celkem nadějného prvního dílu, slabší dvojky se stala s dalšími dvěma díly doslova mega nudná parodie na horor. Prostě děs, běs, hnus a hrůza. Distribuce filmu by měla být zdarma, možná by nebylo ani od věci, kdyby ještě dostal divák zaplaceno za výdrž ;-).

Když se ještě vrátím k samotnému ději, který mimochodem nemá ani hlavu, ani patu, jelikož každý, kdo někdy viděl jakýkoliv díl Paranormálu ví již od začátku, co může čekat v průběhu i na konci (možná tak 10 vteřin z konce vás překvapí ;-)). Normálně by jsem se nebál na dvdéčku na zadní straně odmazat za formátem obrazu 16:9 to slovo horor, jelikož neobsahuje snad jedinou lekatelnou scénu (tedy pokud nepatříte mezi takové ty lidi, co když někde někdo kýchne, tak se leknete ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr