Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Resident Evil: Odveta

Shlédl jsem tedy dva kousky na DVD, první se jmenoval Resident Evil: Odveta a druhý si nechám do dalšího samostatného článku ;-).

Pokud by jste měli dvd Residenta v ruce a otočili ho zadní stranou k sobě, tak by jste si mohli přečíst tento filmový popis , co je níže v citaci o distributora filmu.

Smrtelný virus společnosti Umbrella Corporation dál pustoší Zemi a mění světovou populaci na legie masa, které jedí Nemrtví. Jediná a poslední naděje lidské rasy v podobě ALICE (Milla Jovovich), se probudí v srdci nejtajnější operace společnosti Umbrella a odkrývá víc o své tajemné minulosti, jak dále pátrá v komplexu.

Alice, bez bezpečného útočiště, pokračuje v honbě na ty, kteří jsou odpovědni za šíření epidemie; honbě, která jí dovede z Tokya do New Yorku, Washingtonu a Moskvy a vyvrcholí ohromujícím odhalením, které ji donutí znovu přemýšlet o všem, o čem si dosud myslela, že je pravda.

Alice, které pomáhají noví spojenci a staří přátelé, musí bojovat tak dlouho, aby přežila a unikla nepřátelskému světu na pokraji zapomnění. Konec se blíží.

Na film jsem byl celkem natěšený, jelikož předchozí díly Residenta Evila se mi celkem líbily, hlavně první první tři, jelikož ten čtvrtý byl už pro mě takový slabší a proto jsem čekal, jestli ho páté pokračování předčí. Bohužel, nestalo se tak a v mých očí má Resident Evil sestupnou tendenci s každým dalším pokračováním.

Začátek totálně zmatený, jelikož na vás vybafne scéna, která běží pozpátku, aby vám ji hnedle mohli pustit tak, jak to má být správně. Následná scéna vypadala celkem slibně (i když moc nezapadal k předchozím dílům a přišlo mi to trochu, jako kdybych si pustil film Úsvit mrtvých), ale to jen do doby, než jsem zjistil, že se jedná o jakousi nasimulovanou scénu s klony. Různé simulace pokračují po celý děj filmu.

V pátým Residentovi se také objevují určité postavy, o kterých nikdy v předchozích dílech nebyla zmínka. Když jsem pátral po internetu, tak jsem zjistil, že to jsou jména postav ze stejnojmenné hry, o které sice vím, že existuje, ale jelikož nepatřím mezi nějaké herní pařmeny, tak mi nic neříkali.

Celkově byl pro mě film docela zklamáním, jelikož na mě působil zmatečně. V brzké době se nejspíš bohužel dočkáme dalšího dílů, jelikož konec filmu to víc než naznačil.

Resident Evil: Odveta
Přesunout se na začátek