>

Recenze Underworld: Probuzení

Včera jsem se konečně dostal ke čtvrtému pokračování filmové ságy Underworld a tak jsem neváhal ani chvilku a musel jsem tento filmík okamžitě shlédnout. Popravdě jsem si myslel, že už žádný díl Underworldu nebude, přeci jen první byl natočen v roce 2003 (Underworld), druhý v roce 2005 (Underworld: Evolution), třetí v roce 2009 (Underworld: Vzpoura Lycanů) a hlavně po dvojce byla trojka z minulosti a ve dvojce bylo zmasakrováno co šlo ;-).

Ale zpátky k Underworldu: Probuzení. Hlavní roli zde hraje opět (již po 4) Kate Beckinsale. Co si dovolím říci rovnou je, že pokud nemáte rádi filmy o upírech a vlkodlacích, tak můžete  přestat číst, jelikož toto nebude film pro vás. Ostatně Underworld je již od začátku pro úzké publikum a nikdy to nebyl a nebude snímek s nominací na Oskara. Pro popsání děje jsem si tentokrát půjčil oficiální text distributora, jelikož si myslím, že je pěkně a výstižně sepsán a lépe bych to rozhodně neudělal.

Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit.

Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů.

Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí.

Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi.

Když shrnu své pocity po shlédnutí, tak musím říci, že tento díl není oproti předchozím nějak vyjímečný, ale milovníka tohoto žánru rozhodně neurazí a nezklame. Já nejsem sice typickým příkladem žrouta Underworldu, ale rád se podívám téměř na cokoliv a když srovnám jednotlivé díly a jejich děje, řekl bych, že tato série měla skončit již u druhého dílu. Tržby a ohlasy vyložených konzumentů tohoto žánru říkají pravý opak toho co já, proto bych se nedivil, kdyby tu za cca 2 roky bylo další pokračování.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr