Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Všude samé zveřejňování pasivních příjmů aneb jak je to s těmi příjmy doopravdy?

Pokud pravidelně brouzdáte napříč internetem, tak jste se možná všimli, že poslední dobou je celkem v kurzu, že každý druhý zveřejňuje své pasivní příjmy z internetového podnikání.

Ve světě je to celkem častý jev a zveřejňuje to kde kdo, kdežto u nás v České republice a na Slovensku je to poměrně novinka.

Což o to, je to takové téma, které dokáže přilákat návštěvníky, jelikož mnoho lidí je zvědavých, co může cca kolik hodit a proto se ani nedivím, že to ti lidé píší (zveřejňují). Zaprvé, je to celkem levná reklama, jelikož se na takové články hromadně odkazuje a zadruhé, autoři se tak dostávají snáze do podvědomí svých návštěvníků (čtenářů).

Tyto články mají také motivační efekt pro všechny ty, co podobných příjmů zdaleka nedosahují a nebo teprve s nějakým podobným podnikáním začínají.

Motivace je prima věc a pokud člověk žádnou motivaci nemá, nic moc ho prostě dlouhodoběji nebaví, což je již dlouho i prokázané.

Co mi na těchto všech přehledech trochu vadí je, že jsou všechny do jednoho značně zkreslující a matou tak ostatní lidi!

Možná si teď říkáte, proč to vůbec píšu, ale odpověď je naprosto jednoduchá.

Všude člověk čte a vidí, jak každý někam roste, jak něco pokořil, jak naplnil své plány atd., vyčíslované zisky za tohle to a za tamhle to, ční všude samá čísla (občas i grafy), ale všude najdete jen zisky!

Jestli jsou pravdivé, těžko říci, je mi to jedno a ani toto řešit nechci a nehodlám.

Ale, jaksi se u všech těch „pasivních“ příjmů zapomínají zveřejňovat i skutečné náklady na dosažení těch příjmů, jelikož náklady jsou vždy nějaké (finanční, časové)!

Značná část těch lidí, co ty příjmy zveřejňuje, tak většinu své práce deleguje na druhé, kteří jí dělají za ně (tvorba obsahu atd.) a to pochopitelně něco stojí, jelikož nikdo nebude dělat nikomu nic jen tak pro jeho krásné oči, obzvláště v dnešní době :-).

Bez obsahu (co také jiného by na ten web přilákalo návštěvníky) nedokáže vydělávat žádný web a ten obsah prostě musí někdo tvořit a s jedním webem nikdy nebude člověk nějaký milionář, takže je potřeba jich mít obvykle víc (samozřejmě existují i vyjímky a může stačit jeden).

Dále jsou tu náklady na provoz stránek, to také není zadarmo!

Když se to tak vše sečte (beru to globálně, jelikož nemám možnost vycházet z nějakých konkrétních čísel), tak rázem se zjistí, že veškeré ty příjmy, co jsou na první pohled vysoké, tak rozhodně tak vysoké zase nejsou, ale to si bohužel mnoho lidí co takové přehledy čtou neuvědomuje.

Naivně si myslí, že když ten vydělal tolik a tolik na tom, tak mě to musí jít přece také, ale pravda bývá kolikrát úplně někde jinde.

To, že se někomu něco daří, neznamená, že se bude dařit všem. Na určité příjmy se člověk musí vypracovat a rozhodně nepřichází ze dne na den!

Svým způsobem i díky těmto všem příjmovým přehledům vzniká denně xxx odpadních stránek, které zaplácávají akorát zbytečně internet.

Jakmile se tvůrce stránek (často spíše kopírovač) probudí ze svého sna a zjistí, že to nefunguje tak, jak četl, tak jdou často okamžitě takové stránky na prodej.

Většinou jsou to takové ty s tou velkou potencí (impotencí) na zisk a k vidění jsou v prodejních sekcích na Webtrhu, Webdealu atd.).

Takže, jestli někde narazíte na nějaký ten přehled s výdělky xx tisíc měsíčně, přečtěte si ho (také je čtu :-)), ale berte ty články s velkou rezervou ;-).

Vyhledejte si opravdový význam slova pasivní příjem (světe div se, ono to neznamená trávit xx hodin denně u pc a internetu) a pak vám dojde, že pasivně nebudete vydělávat asi nikdy, natož xx tisíc měsíčně!

Já se dobrovolně a bez jakéhokoliv nátlaku přiznávám, že pasivně nevydělávám a ani bych nechtěl, jelikož bych se pak nehorázně nudil. 365 dní pasivně ležet na gauči (to je také jediné, co mi občas pasivně hooodně jde :-)), nebo koukat pasivně z okna mě prostě nebaví.

No a na závěr dodám jen to, že tento článek nevznikl z žádné závisti, ale z toho důvodu, aby otevřel oči určité skupině lidí.

Všude samé zveřejňování pasivních příjmů aneb jak je to s těmi příjmy doopravdy?
Přesunout se na začátek